Lista aktualności Lista aktualności

95 DĘBÓW NA 95-LECIE LASÓW PAŃSTWOWYCH

14 maja 2019 roku przedstawiciele 35 nadleśnictw z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz delegacja z RDLP w Zielonej Górze uczestniczyli w obchodach 95 - lecia Lasów Państwowych, które odbyły się w Cerkwicy

Uroczystość uświetnili swoją obesnością: Małgorzata Golińska – Wiceminister Środowiska, Andrzej Konieczny – Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Andrzej Szelążek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, jak również: lokalni samorządowcy, duchowieństwo, przedstawiciele organizacji. W wydarzeniu wzięły udział również dzieci, młodzież oraz rodzice wraz z nowonarodzonymi pociechami, którzy posadzili drzewa.

Okazją do spotkania leśników i mieszkańców było sadzenie dębów w pobliżu Studzienki Św. Ottona z Bambergu w Cerkwicy dla upamiętnienia 95-lecia jubileuszu powstania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe posadzonych zostało 95 dębów, w tym jeden wyhodowany z nasion poświęconych przez Papieża Franciszka.

Według tradycji w Cerkwicy znajdowało się jedno z miejsc (studzienka), gdzie biskup Otton z Bambergu dokonywał chrztu Pomorzan.

Zagospodarowanie tego obszaru to inicjatywa Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy, Urzędu Gminy w Karnicach, Stowarzyszenia Historia Nostra.

Następnie uczestniczy uroczystości udali się do OSW Bażyna w Pogorzelicy gdzie na Sali Konferencyjnej Puszczyk odbyło w spotkanie Pani Wiceminister Środowiska i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z przedstawicielami leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.